Valoda

(+371) 29135391

Mans grozs

Lauma Kazaka

Lauma Kazaka ir komponiste, dziesminiece un dzejas un mūzikas albumu producente, viena no Solfeg.io dzejas, mūzikas un mākslas platformas veidotājiem un starptautiski atzītās Solfeg.io mūzikas mācību lietotnes līdzdibinātāja.

 

Lauma Kazaka ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu starpkultūru sakaru specialitātē, un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot bakalaura grādu instrumentspēlē un profesionālo maģistra grādu mūzikā. Pašreiz studē mūzikas zinātni JVLMA doktorantūrā sistemātiskās muzikoloģijas specialitātē. Kompozīcijas prasmes papildus apguvusi pie Ērika Ešenvalda un Selgas Mences. Pedagogs mūzikas skolā “Muzikālā darbnīca”, kur pasniedz dažādu instrumentu spēli individuāli un ansambļos, kā arī māca kompozīciju un dziesmu rakstīšanu.

 

Līdzšinējie oriģinālmūzikas projekti iekļauj pasūtinājuma darbus un sadarbību ar Valsts Akadēmisko kori “LATVIJA” un diriģentu Māri Sirmo (2022, 2020), tai skaitā, dalību 25. Starptautiskajā Garīgās mūzikas festivālā, sadarbību ar Rīgas Projektu kori un diriģentu Kristoferu Volšu-Sinku (2023), Rīgas Jāzepa Mediņa 1. Mūzikas skolas meiteņu kori “VIVACE” un diriģenti Andru Fenhani (2024) un citiem.

 

Sadarbojoties ar amatierkoriem, tapuši jaundarbi jauktajam korim “Ikšķile” un diriģentam Mārim Sirmajam (2024), Bauskas mūzikas un mākslas skolas korim un diriģentei Ievai Ūdrei (2023), ģimeņu korim “Trejzemīte” un diriģentei Ilzei Paeglei-Torrisi un citiem.

 

Komponistei Laumai Kazakai ir ļoti svarīga dalība Dziesmu un deju svētku kustībā, kas ir nozīmīga nacionālās un personīgās identitātes sastāvdaļa. Dziesma jauktajam korim “Upes augustā” tika atskaņota XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ietvaros koncertā “Pasaules latviešu saieta nams” (2023). Lauma Kazaka ir uzrunāta radīt jaundarbu XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

 

Komponistes Laumas Kazakas kora dziesmas ir iekļautas Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra izdotajā dziesmu krājumā vokālajiem ansambļiem un koriem “Tur, kur jūras satiekas” (2023), kā arī jaunajā izdevumā, ko plānots izdot 2024. gadā.

Sadarbībā ar producentu Sigvardu Kļavu, tiek gatavots Rīgas Projektu kora kormūzikas albums, kurā iekļautas 2 Laumas Kazakas dziesmas jauktajam korim (2024).

 

Līdzās kormūzikas projektiem, komponiste Lauma Kazaka labprāt iesaistās starpdisciplināros dzejas, mūzikas un mākslas projektos, tai skaitā, ar digitālo tehnoloģiju iesaisti:

Skaņas dizains mākslinieka Pētera Jansena izstādei “Gaismas klusumā” Jūrmalas muzejā un mākslas grāmatai “Pēters Jansens” (2024);

Izcilā latviešu dzejnieka Knuta Skujenieka “Dziesmu dziesma” audiogrāmatas producēšana, dzejas izrādes veidošana un kultūrizglītības pasākumu veidošana sadarbībā ar “Latvijas Skolas somu” (no 2022);

Dzejas un mūzikas albuma “Tu sauci mani vārdā - upju līnijās” producēšana, mūzikas komponēšana un albuma prezentācijas koncertu sērijas veidošana (2021);

Sadarbība ar Latvijas Radio 1 Dzejas un mūzikas raidījumu ciklā “Dzejas trubadūri” (2021);

Sadarbība ar Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, veidojot mūzikas oriģinālprogrammu mākslinieces Edītes Pauls-Vīgneres personālizstādē “Kafijas kantāte” un dzejkoncertu par sievietes iekšējo pasauli “Ne mālā, ne porcelānā… sieviete!” Ukrainas atbalstam (2020, 2022).

 

Sadarbībā ar mūzikas ierakstu izdevniecību “MicRec” izdota nošu grāmata “100 labākās latviešu dziesmas bērniem”, 3. daļa, un mūzikas albums “Vislabākās latviešu dziesmas bērniem, jaunākās” (2024), kurā iekļauta komponistes Laumas Kazakas dziesma “Gliemezītis” ar dzejnieka Arnolda Auziņa vārdiem. Dziesmas YouTube skatījumu skaits Laumas Kazaka skolnieka Georga Rukmaņa-Poča izpildījumā pārsniedz 66000 skatījumu.

 

Komponiste Lauma Kazaka ir piedalījusies Baltijas jauno komponistu meistarklasēs 24. Latviešu mūzikas svētkos Madonā, veidojot sadarbību ar Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem (2021) un Pētera Vaska fonda rīkotajā jauno komponistu konkursā (2020).